HOCKEYORA
RussiaKHL

Dynamo MoscowSpeltips, spelschema och resultat

Western Conference9:eFacit7–10–4

Dynamo Moscow ligger 9:e i tabellen i KHL med 18 poäng på 21 matcher (facit 7–10–4: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 1 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 1–2 mot Lokomotiv Yaroslavl den 23 okt.. Nästa match: Avangard Omsk den 26 okt., där vår modell ger Dynamo Moscow 52 % chans att vinna.

Tabelläge

KHL · Western Conference

#LagMVFÖF+/-PForm
9Dynamo Moscow217104−1618

KHL · Tarasov Division

#LagMVFÖF+/-PForm
6Dynamo Moscow217104−1618

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
D. Pylenkov11154114001
D. Sikura12111106100
N. Merkley12116510200
J. Weal810286200
M. Letunov89726500
B. Shafigullin58174001
P. Shen985312001
A. Shvets-Rogovoy751415100
I. Ozhiganov75146000
I. Martynov941310000
Y. Rimashevsky34310100
M. Melikov53128000
N. Korostelev53127100
A. Sergeyev42029000
L. Profaca42026000
M. Patalakha32117000
M. Sharakanov42114000
A. Blazhiyevsky41016000
A. Bondar21104000
A. Nikonov610114000
N. Tertyshny11100000
S. Zborovsky711012001
Y. Ryabykin11010000
N. Novikov30006000
V. Podyapolsky20004000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 21 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Fotografer (1)

Senaste resultaten