HOCKEYORA
RussiaKHL

Dynamo MoscowForudsigelser, kampprogram og resultater

Western Conference9.Bilan7–10–4

Dynamo Moscow ligger nummer 9. i KHL med 18 point på 21 kampe (bilans 7–10–4: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 1 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 1-2 mod Lokomotiv Yaroslavl den 23. okt.. Næste kamp: Avangard Omsk den 26. okt., hvor vores model giver Dynamo Moscow 52 % chance for at vinde.

Placering

KHL · Western Conference

#HoldKVTTODIFFPForm
9Dynamo Moscow217104−1618

KHL · Tarasov Division

#HoldKVTTODIFFPForm
6Dynamo Moscow217104−1618

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
D. Pylenkov11154114001
D. Sikura12111106100
N. Merkley12116510200
J. Weal810286200
M. Letunov89726500
B. Shafigullin58174001
P. Shen985312001
A. Shvets-Rogovoy751415100
I. Ozhiganov75146000
I. Martynov941310000
Y. Rimashevsky34310100
M. Melikov53128000
N. Korostelev53127100
A. Sergeyev42029000
L. Profaca42026000
M. Patalakha32117000
M. Sharakanov42114000
A. Blazhiyevsky41016000
A. Bondar21104000
A. Nikonov610114000
N. Tertyshny11100000
S. Zborovsky711012001
Y. Ryabykin11010000
N. Novikov30006000
V. Podyapolsky20004000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 21 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Fotokreditering: D. Sikura: CloutsnChara Sports Cards, CC BY 3.0 · Wikimedia Commons

Seneste resultater