HOCKEYORA
RussiaKHL

Nizhny NovgorodSpeltips, spelschema och resultat

Western Conference6:eFacit11–5–2

Nizhny Novgorod ligger 6:e i tabellen i KHL med 24 poäng på 18 matcher (facit 11–5–2: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 2 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 1–2 mot Dinamo Minsk den 24 okt.. Nästa match: SKA St. Petersburg den 27 okt., där vår modell ger Nizhny Novgorod 53 % chans att vinna.

Tabelläge

KHL · Western Conference

#LagMVFÖF+/-PForm
6Nizhny Novgorod181152+1324
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

KHL · Bobrov Division

#LagMVFÖF+/-PForm
2Nizhny Novgorod181152+1324
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
V. Tkachyov1014592101
D. Seroukh1013942501
Y. Vinogradov1111388001
M. Vorobyov693610010
S. Goncharuk79542100
P. Kraskovsky98264001
I. Geraskin97166000
A. Sizov76336000
B. Konyushkov66242200
B. Nardella55140000
M. Polyakov55232000
M. Vecchione541311000
N. Kamalov64136100
A. Garayev43304001
D. Zhuravlyov43214001
S. Brickey930312000
V. Firstov33034000
V. Fyodorov33210001
A. Belevich22020000
S. Skvortsov22110001
Y. Dyblenko32026000
N. Shavin31014000
A. Yakovlev10002000
D. Shugayev10002000
G. Pugachyov10002000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 18 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten