HOCKEYORA
FinlandLiiga

KooKooForudsigelser, kampprogram og resultater

Liiga17.Bilan2–12–2

KooKoo ligger nummer 17. i Liiga (Finland) med 7 point på 16 kampe (bilans 2–12–2: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 1 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 2-4 mod Kiekko-Espoo den 21. okt.. Næste kamp: Jokerit den 24. okt., hvor vores model giver KooKoo 48 % chance for at vinde.

Placering

Champions Hockey League

#HoldKVTTODIFFPForm
10KooKoo6321+110
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Liiga

#HoldKVTTODIFFPForm
17KooKoo162122−307
  • Nedrykning
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
V. Miettinen1213768110
O. Jaakola1112576000
M. Siikonen11114712100
V. Meskanen710372000
A. Holmstrom99186000
A. Pelli99368001
K. Nousiainen119278101
M. Davidsson78444112
O. Luoto78350000
M. Makela86246000
R. Rooba86428110
R. Tossavainen66422000
S. Valkeejarvi46244000
N. Nykyri85149000
V. Gallo853210100
A. Grondahl642210000
S. Sulku44224000
V. Puhakka741316000
A. Makinen43122000
J. Riekkinen53124000
A. Pakaslahti32022000
J. Parssinen52028000
M. Belohlav11010000
J. Berger10002000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 22 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater