HOCKEYORA
SwedenHockeyAllsvenskan

NybroSpeltips, spelschema och resultat

HockeyAllsvenskan12:eFacit5–9–0

Nybro ligger 12:e i tabellen i Hockeyallsvenskan med 13 poäng på 14 matcher (facit 5–9–0: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 2 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 3–1 mot Sodertalje den 23 okt.. Nästa match: Modo den 28 okt., där vår modell ger Nybro 43 % chans att vinna.

Tabelläge

HockeyAllsvenskan

#LagMVFÖF+/-PForm
12Nybro14590−1613

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
J. Rohdin811560301
T. Jacobsson78440202
Z. Wytinck67520200
M. Wersall66150000
O. Kandergard45320200
O. Nordin44040000
T. Lindfors34130100
F. Lennstrom33210000
J. Kant33210001
L. Warg33120000
M. Kramer23030000
O. Nikupeteri33030000
S. Engebraten23120000
E. Stenman22110000
K. Hemstrom22110000
K. Holm22020000
G. Sall11100000
H. Ollas11010000
J. Mangs11010000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 14 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten