HOCKEYORA
SwedenSHL

FärjestadSpeltips, spelschema och resultat

SHL1:aFacit9–0–1

Färjestad ligger 1:a i tabellen i SHL med 27 poäng på 10 matcher (facit 9–0–1: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 5 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 4–0 mot Timrå den 22 okt.. Nästa match: Växjö den 24 okt., där vår modell ger Färjestad 71 % chans att vinna.

Tabelläge

SHL

#LagMVFÖF+/-PForm
1Färjestad10901+2927
  • Slutspel
  • Form: senaste fem, nyaste först

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
V. Lodin10147716102
R. Zohorna611472102
J. Berglund910376100
A. Bergkvist69272200
F. Roos58172001
M. Studenic58172010
O. Steen68358101
P. Aslund57434100
G. Carlsson56154001
A. Wikman65326000
C. Jansson65232200
J. Nygard55322010
M. Oby-Olsen55142000
M. Nygren54046000
A. Mattsson53306001
L. Johansson620210000
M. Eriksen22202000
M. Johansson22110100
L. Trygg11100001
S. Cederle11010000
V. Ejdsell21102100
E. Larmi10002000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 11 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten