HOCKEYORA
SwedenSHL

DjurgårdenSpeltips, spelschema och resultat

SHL12:eFacit4–6–2

Djurgården ligger 12:e i tabellen i SHL med 12 poäng på 12 matcher (facit 4–6–2: vinster, förluster under ordinarie tid, förluster efter förlängning). Laget har vunnit 2 av de senaste 5 matcherna. Senaste matchen: 1–4 mot Skellefteå den 22 okt.. Nästa match: Luleå den 24 okt., där vår modell ger Djurgården 36 % chans att vinna.

Tabelläge

SHL

#LagMVFÖF+/-PForm
12Djurgården12462−1312

Kommande matcher

Trupp och säsongens poäng

SpelareMPMAUTVPPMBPMGWG
C. Hudon79456102
J. Snively76248001
L. Vejdemo55236000
O. Wahlstrom65326100
P. Holm64136000
T. Stockselius34130000
J. Josefson43214100
J. Pettersson43124000
N. Aman43124100
S. Hartmann43216000
C. Sissons52028000
D. Blomgren32112000
E. Pettersen42024000
N. Brouillard32022000
N. Gunler32204000
A. Grewe310114000
G. Lindstrom610110000
H. Eriksson11010000
L. Pettersson11010000
M. Kruger31104000
H. Blixt10002000
H. Salsten10002000
H. Zirath10002000
L. Carlsson10002000

Säsongens totaler från matchprotokollen i 12 matcher i vår data: mål, assist och utvisningar som de registrerades.

Senaste resultaten