HOCKEYORA
SwedenSHL

SkellefteaForudsigelser, kampprogram og resultater

SHL3.Bilan6–2–2

Skelleftea ligger nummer 3. i SHL (Sverige) med 19 point på 10 kampe (bilans 6–2–2: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 3 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 4-1 mod Djurgården den 22. okt.. Næste kamp: IF Björklöven den 24. okt., hvor vores model giver Skelleftea 65 % chance for at vinde.

Placering

Champions Hockey League

#HoldKVTTODIFFPForm
2Skelleftea6510+1215
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

SHL

#HoldKVTTODIFFPForm
3Skelleftea10622+719
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
O. Lindberg142151612400
J. Pudas111641216400
M. Aagaard914864102
R. Hugg9144100101
P. Lindholm912482201
A. Johnson911654302
A. Lundberg89272011
J. Johnson99276101
O. Vuollet99724100
V. Lindberg88264001
P. Johansson77252010
V. Stjernborg973410021
H. Fasching76426100
J. Davidsson66334012
V. Grahn54132000
M. Forsfjall52028000
V. Nordlund42114000
H. Nilsen11100000
L. Lorentzon11010000
R. Bergqvist610110000
S. Mann11010000
Z. Forsfjall21104000
A. Kaderli20004000
E. Annerstedt10002000
F. Haara10002000
J. Stenberg10002000
O. Lundstrom10002000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 17 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater