HOCKEYORA
Czech RepublicCzech Extraliga

PlzeňForudsigelser, kampprogram og resultater

Czech Extraliga6.Bilan7–4–1

Plzeň ligger nummer 6. i Extraliga (Tjekkiet) med 18 point på 12 kampe (bilans 7–4–1: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 3 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 0-2 mod Litvínov den 23. okt.. Næste kamp: Liberec den 25. okt., hvor vores model giver Plzeň 44 % chance for at vinde.

Placering

Champions Hockey League

#HoldKVTTODIFFPForm
1Plzeň5500+1515
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Czech Extraliga

#HoldKVTTODIFFPForm
6Plzeň12741+218
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
C. Robertson141631310101
C. Lalancette131321110000
O. Rohlik1013582011
M. Filip11123911201
M. Teply1010464201
V. Petman810646301
A. Mechura89728101
D. Katic983512100
D. MacPherson78262001
D. Simon57432200
I. Merezhko67342001
J. Lev664213001
M. Petman66244100
J. Schleiss55144000
L. Strnad65238000
J. Jerabek74048000
K. Rubins54226000
A. Cech731210001
I. Sedlacek33212110
J. Fodor12110000
R. Zemlicka521110001
A. Titlbach21012000
D. Malak610114000
J. Chromiak21102100

Sæsontal fra kamprapporterne fra 19 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Fotokreditering: O. Rohlik: Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons

Seneste resultater