HOCKEYORA
FinlandLiiga

JukuritForudsigelser, kampprogram og resultater

Liiga1.Bilan11–5–0

Jukurit ligger nummer 1. i Liiga (Finland) med 30 point på 16 kampe (bilans 11–5–0: sejre, nederlag i ordinær spilletid, nederlag efter forlænget spilletid). Holdet har vundet 3 af de seneste 5 kampe. Seneste kamp: 0-3 mod Ilves den 23. okt.. Næste kamp: Ilves den 24. okt., hvor vores model giver Jukurit 39 % chance for at vinde.

Placering

Liiga

#HoldKVTTODIFFPForm
1Jukurit161150+1130
  • Slutspil
  • Form: seneste fem, nyeste først

Kommende kampe

Trup og sæsontal

SpillerKPMAUMPPMUTMAM
A. Sustr111701710000
J. Hayhurst713580201
C. Ford910550003
J. Olofsson99630401
L. Boudon69450101
E. Koponen78264000
E. Saari97166000
A. Lintuniemi76332102
J. Addamo86336001
J. Frilander46150000
T. Olsen86334000
E. Ruusu751410000
N. Korkola75146000
B. Hodass74138001
A. Chrons43212001
B. Horvath13120000
J. Tammela32112100
L. Sjodin22110000
A. Karki21012000
V. Ahonen21102000
V. Sandvik11010000
P. Jormakka10002000
S. Soini10002000

Sæsontal fra kamprapporterne fra 17 kampe i vores data: mål, assists og udvisninger, som de blev registreret.

Seneste resultater